Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Małopolskie

ul. Ferdynanda Machaya 1
30-135 Kraków

tel. 12 263 90 10

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego?

Instalacja fotowoltaiczna staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, do którego przekonujemy się dzięki licznym korzyściom związanym z inwestycją. W ciągu kilkunastu lat cena paneli słonecznych ulega spadkowi, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za montażem urządzeń. Zatem – ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego?

Ile kosztuje założenie fotowoltaiki na dom jednorodzinny?

Na koszt fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego składa się kilka istotnych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim to nie tylko zakup samych paneli słonecznych, od których zależy moc całej instalacji, ale również inwertera, zmieniającego prąd stały na przemienny. Zasila on wszystkie urządzenia elektryczne oraz systemy, z których korzystamy w domu, dlatego bez niego poprawne działanie fotowoltaiki nie byłoby możliwe.

Kolejnym istotnym elementem jest magazyn energii, dzięki któremu możemy zużywać więcej prądu z własnej produkcji, bez konieczności przekazywania go do sieci publicznej. Bez względu na sposób rozliczania, wyższa konsumpcja oznacza większe korzyści dla nas jako konsumentów. Ponadto cena instalacji zależna jest także od kosztu montażu, do którego fachowcy muszą wykorzystać odpowiednie śruby i stelaże.

Zazwyczaj całkowita kwota fotowoltaiki wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, jednak konkretne informacje możemy uzyskać, kontaktując się ze specjalistami, z którymi zamierzamy podjąć współpracę.

Czy fotowoltaika jest droga w eksploatacji?

Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej nie wymaga od nas podejmowania żadnych skomplikowanych czynności, jednak, aby urządzenia mogły poprawnie działać przez wiele kolejnych lat, niezwykle istotne jest przeprowadzanie ich systematycznego serwisowania i konserwacji.

Dlatego użytkowanie systemu wymaga od nas ponoszenia dodatkowych kosztów, wynikających z konieczności regularnego mycia sprzętu oraz jego przeglądu przez wyspecjalizowane osoby. Warto, abyśmy mieli świadomość, że dodatkowe koszty związane z eksploatacją paneli fotowoltaicznych nie są częste, dzięki czemu nadmiernie nie nadwyrężą naszego domowego budżetu.

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

Inwestycja w fotowoltaikę niesie za sobą wiele korzyści, w związku z czym decydując się na taki krok, warto skorzystać z oferty naszej firmy, która zapewnia dostęp do wysokiej jakości urządzeń marki Vaillant. Proponowane przez nas moduły charakteryzują się maksymalną efektywnością, solidną konstrukcją oraz długą żywotnością, dzięki czemu posłużą w Państwa domu przez wiele kolejnych lat.

Ile kosztuje fotowoltaika dla domu jednorodzinnego? Podsumowanie

Koszt fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego uzależniony jest od kilku kluczowych czynników, takich jak zakup inwertera, paneli słonecznych oraz magazynu energii. Na cenę składa się również kwota przeznaczona na montaż instalacji, którą ustalimy z wybranymi fachowcami. Zazwyczaj koszt rozwiązania wiąże się z wydatkiem od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, jednak wraz z upływem czasu i zmniejszeniem rachunków za prąd, odzyskamy zainwestowane pieniądze.