Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Małopolskie

ul. Ferdynanda Machaya 1
30-135 Kraków

tel. 12 263 90 10

Jaki kocioł gazowy wybrać?

Kotły gazowe to zaawansowane urządzenia produkujące ciepło poprzez spalanie gazu. Stanowią ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla tradycyjnych pieców na paliwa stałe, ponieważ wykorzystują niemal całą energię z dostarczonego paliwa. Kotły gazowe używane są zarówno w domach prywatnych, jak i w przedsiębiorstwach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dostępne są one w wielu wariantach, dlatego wybór odpowiedniego modelu może stanowić nie lada wyzwanie. Zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kotła gazowego? Jak dopasować kocioł do swoich indywidualnych potrzeb? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w dalszej części niniejszego artykułu.

Jak dobrać kocioł gazowy?

Dobór odpowiedniego kotła gazowego ma ogromne znaczenie dla efektywnego funkcjonowania systemu grzewczego. Aby wybrać dobry kocioł, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, takich jak:

  1. Rodzaj kotła: Na rynku można znaleźć modele kondensacyjne, tradycyjne, pulsacyjne i kompaktowe. Obecnie szczególnie popularne są kotły kondensacyjne, które skutecznie odzyskują ciepło pochodzące z gazowych spalin. Zapewniają doskonałą sprawność ogrzewania przy niskich kosztach eksploatacyjnych.
  2. Kocioł jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny: Modele jednofunkcyjne mają za zadanie dostarczanie ciepła do centralnego ogrzewania w budynku. Aby podgrzewać nimi ciecz, trzeba dodatkowo zainwestować w zbiornik na wodę ze wbudowanym wymiennikiem ciepła. Natomiast kotły dwufunkcyjne łączą funkcję kotła i podgrzewacza wody, ponieważ w przeciwieństwie do modeli jednofunkcyjnych mają już wbudowany przepływowy podgrzewacz c.w.u.
  3. Moc kotła: Aby kocioł gazowy odpowiednio spełniał swoje zadania, musi mieć wystarczającą moc. Należy dopasować ją do metrażu budynku, jego izolacji i ocieplenia. Im nowszy, lepiej ocieplony budynek, tym mniejsza moc potrzebna do ogrzania jego wnętrz. Przyjęto, że dla domów postawionych po 2000 roku potrzeba 60-100 W mocy na metr kwadratowy. Należy pamiętać, że dotyczy to budynków wybudowanych zgodnie z obowiązującymi kryteriami energooszczędności.
  4. Jakość wykonania: Podczas wyboru kotła gazowego, koniecznie zwróć uwagę na standard wykonania. Najlepiej sięgnąć po model wyprodukowany z solidnych materiałów, cechujących się wysoką trwałością i wytrzymałością. Inwestując w kocioł wysokiej jakości, można być pewnym, że posłuży on przez długi czas i nie będzie wymagał regularnych, kosztownych napraw.
  5. Marka: Zaleca się zakup kotła gazowego zaufanej marki, takiej jak np. Saunier Duval czy Vaillant. Sięgając po urządzenie od renomowanego producenta, ma się pewność, że będzie doskonale spełniało swoje zadania i wyróżniało się wysoką trwałością.

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można z łatwością znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki kocioł gazowy wybrać i rozpocząć poszukiwania idealnego urządzenia.

Jaki kocioł gazowy wybrać do domu?

Wiele osób zastanawia się, jaki kocioł gazowy do domu warto kupić. Podczas wyboru tego urządzenia należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wyżej wymienione czynniki, aby dopasować sprzęt do indywidualnych potrzeb i preferencji. Ponadto najlepiej skontaktować się z fachowcami, którzy od lat zajmują się sprzedażą kotłów gazowych do domów i przedsiębiorstw. Takich specjalistów można znaleźć w naszym zespole! Mamy bardzo szeroką wiedzę na temat kotłów gazowych, dlatego możemy zapewnić klientom fachowe doradztwo i pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu. Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości kotły gazowe w różnych wariantach, które pochodzą od znanych, renomowanych producentów. Wszystkie z nich cieszą się świetnymi opiniami i spełniają oczekiwania nawet szczególnie wymagających użytkowników. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zajmujemy się doradztwem oraz sprzedażą kotłów, ich montażem, a także serwisem i pracami konserwacyjnymi!