Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Małopolskie

ul. Ferdynanda Machaya 1
30-135 Kraków

tel. 12 263 90 10

Automatyka ogrzewania strefowego

Kompletny zestaw urządzeń, pozwalający na sterowanie dwiema osobnymi strefami grzewczymi: grzejnikową i podłogową lub dwiema o identycznej temperaturze zasilania. Pozwala na regulację ogrzewania w poszczególnych częściach domu, aby zagwarantować kontrolowany komfort w każdym pomieszczeniu, zależnie od ich przeznaczenia i sposobu użycia.

Kompletny zestaw urządzeń, pozwalający na sterowanie dwiema osobnymi strefami grzewczymi: grzejnikową i podłogową lub dwiema o identycznej temperaturze zasilania. Pozwala na regulację ogrzewania w poszczególnych częściach domu, aby zagwarantować kontrolowany komfort w każdym pomieszczeniu, zależnie od ich przeznaczenia i sposobu użycia (np. łazienka, sypialnia, salon). Urządzenia są zgodne z instalacjami nisko- i wysokotemperaturowymi (ogrzewanie podłogowe i grzejniki). Seria jest zaprojektowana do komunikacji z wybranymi urządzeniami marki Saunier Duval wyposażonymi w cyfrowe złącze E-bus. Umożliwia precyzyjną regulację temperatury w obiegu grzewczym, zapewniając komfort i mniejsze zużycie gazu.

Elementy systemu autormatyki strefowej

EXAMASTER – mózg systemu
Moduł zarządzający EXAMASTER, to najważniejszy element automatyki ogrzewania strefowego. Steruje całością systemu grzewczego; pozwala na konfigurowanie wszystkich elementów instalacji, określanie parametrów pracy i tp. Posiada rozbudowaną diagnostykę całego systemu, a jednocześnie jest niezwykle intuicyjny w obsłudze, pomagając instalatorowi na szybkie i wygodne uruchomienie instalacji. Moduł posiada asystenta instalacji, który pozwala na prawidłową konfigurację, a komunikaty wyświetlane są w języku polskim. Automatyczna krzywa grzewcza (system sam dobiera optymalną krzywą) sprawia, że instalator poświęca mniej czasu na prawidłowe ustawienie systemu. Natomiast funkcja wyprzedzenia ogrzewania zapewnia wyższy komfort bez konieczności dodatkowego ustawiania regulatora. Funkcja polega na tym, że system oblicza, ile czasu wcześniej ma się załączyć, żeby pomieszczenia od samego początku przedziału czasowego zapewniły zadaną temperaturę. EXAMASTER to urządzenie bezprzewodowe (radiowe), a więc nie ma konieczności prowadzenia dodatkowego okablowania.

Moduły hydrauliczne – kompletne zestawy
Moduły hydrauliczne Z 11 lub Z 20 B to kompletne zestawy elementów sterujących do dwóch stref o jednakowych temperaturach zasilania lub jednej strefy nisko- i jednej wysokotemperaturowej.

  • Z 20 B – moduł do realizacji dwóch niezależnych stref grzewczych o jednakowej temperaturze zasilania. Złożony jest z dwóch zaworów z siłownikami, do sterowania przez EXAMASTER.
  • Z 11 – moduł do realizacji jednej strefy grzewczej niskotemperaturowej (np. grzejnikowej) i jednej wysokotemperaturowej (np. podłogowej). Złożony jest z zestawu pompowego z mieszaczem (elektroniczna pompa obiegowa, zawór mieszający z siłownikiem, 2 zawody kulowe, 2 termometry, zawór nadmiarowo-upustowy, czujnik NTC temperatury) oraz jednego zaworu z siłownikiem; do sterowania przez EXAMASTER.

EXACONTROL E 7 RADIO B-S
bezprzewodowy pokojowy regulator temperatury EXACONTROL E 7 RADIO B-S pozwala na kompleksowe sterowanie centralnym ogrzewaniem w danej strefie oraz programowanie dobowe i tygodniowe. Ponadto jeden z regulatorów w systemie pozwala na sterowanie procesem przygotowania ciepłej wody użytkowej. Regulator posiada wszystkie funkcje regulatora EXACONTROL E 7 RADIO B, ale jest przystosowany do współpracy z modułem EXAMASTER.

Automatyka pogodowa
Moduł EXAMASTER posiada wbudowaną funkcję automatyki pogodowej, która pozwala na dostosowanie ogrzewania do temperatury zewnętrznej. Do korzystania z tej funkcji potrzebny jest sensor. Do współpracy z EXAMASTER przystosowany jest bezprzewodowy sensor automatyki pogodowej. Komunikuje się on z modułem drogą radiową, co upraszcza montaż czujnika na zewnątrz budynku.

Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Małopolskie

ul. Ferdynanda Machaya 1
30-135 Kraków

tel. 12 263 90 10