Vaillant Group Serwis
Sp. z o.o.
Region – Małopolskie

ul. Ferdynanda Machaya 1
30-135 Kraków

tel. 12 263 90 10

Jak często włącza się pompa ciepła?

Częstotliwość włączania się pompy ciepła uzależniona jest od wielu czynników, nie tylko od zapotrzebowania na wyższą temperaturę w budynku, ale również od warunków na zewnątrz czy ustawień systemu grzewczego.

Działanie pompy sygnalizuje dźwięk włączającej się sprężarki, a standardowa ilość uruchomień na godzinę może wynieść około 2-3 razy.

Jak często włącza się pompa ciepła?

Możemy przyjąć, że efektywnie działająca pompa ciepła powinna uruchamiać się od 2 do 3 razy na godzinę. Częstotliwość startów, a także długość cykli wpływają na żywotność urządzenia. Dlatego im dłuższy czas pracy, a następnie dłuższy bezruch, tym lepiej dla sprężarki.

Jak często powinna włączać się pompa ciepła?

Zbyt częste włączanie się pompy ciepła może wskazywać nie tylko na ewentualne problemy techniczne, ale również na niedopasowanie urządzenia do danego budynku. Jak wiadomo z poprzedniej części artykułu, standardowa częstotliwość uruchamiania się urządzenia wynosi średnio do 3 razy na godzinę. Natomiast przekroczenie tej liczby może być powodem do sprawdzenia nastaw lub wskazaniem do wprowadzenia korekty w systemie regulacji.

Co więcej, częstotliwość uruchamiania się pompy ciepła to indywidualna kwestia. Zależy to zarówno do rodzaju budynku czy jego efektywności cieplnej, jak i mocy oraz rodzaju urządzenia. Cykle pracy ustanawiane są na podstawie włączeń sprężarki, wpływającej na żywotność całego sprzętu. Zakłada się, że pompy ciepła funkcjonują średnio 2000-3000 godzin na rok, a najkorzystniejsza liczba samych uruchomień wynosi około 2500 razy.

Niestabilna praca pompy ciepła – jakie mogą być przyczyny i jak dobrać urządzenie?

Z niestabilnym działaniem pompy ciepła powietrze-woda niejednokrotnie mamy do czynienia w przypadku, kiedy na zewnątrz panuje umiarkowana temperatura. W takich sytuacjach najprawdopodobniej moc urządzenia jest zbyt duża w stosunku do zapotrzebowania.

Dobierając moc urządzenia do nieruchomości, powinniśmy w głównej mierze kierować się jego zapotrzebowaniem energetycznym. To kluczowa wartość, na którą wpływa stopień izolacji budynku. Jednak w praktyce warto mieć na uwadze powierzchnię domu lub firmy, rodzaj oraz grubość izolacji ścian zewnętrznych, ocieplenie dachu czy fundamentów, a także typ zastosowanej instalacji wentylacyjnej.

Gdzie kupić pompę ciepła?

Decydując się na inwestycję w dobrej jakości pompę ciepła, warto zapoznać się z proponowanymi przez nas urządzeniami. Jesteśmy autoryzowanym partnerem zaufanych i cenionych marek, takich jak Vaillant czy Saunier Duval, co spotyka się z uznaniem szeregu klientów korzystających z oferty. Pracujący u nas specjaliści posiadają bogate doświadczenie, dzięki któremu mogą pomóc w doborze odpowiedniego urządzenia, dopasowanego do potrzeb danej osoby.

Posiadamy rzetelną wiedzę i umiejętności, pozwalające na przeprowadzanie konserwacji oraz napraw oferowanych przez nas urządzeń w szybki, a zarazem efektywny sposób. Zależy nam na budowaniu pozytywnych relacji z każdym klientem. Dlatego w swojej pracy stawiamy na indywidualne podejście, zapewniając najwyższe standardy obsługi.

Jak często powinna włączać się pompa ciepła? Podsumowanie artykułu.

Pompa ciepła jest popularnym rozwiązaniem, na które coraz chętniej się decydujemy. Dzięki niej możemy zapewnić sobie efektywne i komfortowe warunki temperaturowe w domu lub w firmie. To z kolei przekłada się na samopoczucie wszystkich osób znajdujących się w budynku. Działanie pompy ciepła możemy określać stabilnym, jeśli urządzenie nie włącza się więcej niż 2-3 razy na godzinę.